Grupę Meressin 1993 m. įkūrė du broliai - Žydrius "Hidra" Augulis (lead vocal / guitar) ir
Darius "Žaltys" Augulis (bass guitar / vocal), prieš tai groję Hard Rock ir Heavy Metal.

 

Prie jų prisijungė Modė Miceika (drums). Dėl simpatijų senam Black Metal, buvo nuspręsta kurti
muziką, laikant Black Metal pagrindine grupės kryptimi. Meressin lyrika įtakota mistikos ir
mitologijos.
1994 m. grupė įrašė pirmą demo "Satan, Oro Te Reo, Portas Patere", ją išleido "Dangus Prod."
(MC). Nors šis darbas vadinamas demo, nes tai pirmas grupės įrašas, bendra apimtimi jis prilygsta pilnam albumui.

 

1996 m. grupėje įvyko muzikantų kaita: Žydrius "Hidra" (lead vocal / guitar), Darius "Žaltys" (bass guitar / vocal), Mindaugas Vizgaudis (guitar) ir Artūras "Debesis" Dargužis (drums) - tokia sudėtimi Meressin sukūrė ir įrašė albumą "The Baphomet's Call", kurį 1996 m. išleido
"Bomba Rec." (MC). Grupė aktyviai koncertavo gyvai (žymiausias fest'as - "Death Comes"), įgijo nemažai gerbėjų. Grupės vadybą tvarkė Sėkla. Meressin muzikos skambesyje atsirado nemažai Thrash, Heavy, Occult metalo elementų.

1997 m. buvo sukurtas "Mask" albumas. Jis įrašytas 24 takelių "Tango" studijoje. Albumą išleido "LNK Rec." (CD / MC). Šis darbas buvo tarsi ankstesnės Meressin stilistikos ir ideologijos tęsinys.

 

 

Esminiai pokyčiai įvyko 1998 m. Grupę paliko vienas iš jos įkūrėjų bosistas Darius "Žaltys" ir gitaristas Mindaugas Vizgaudis. Sėkla taip pat paliko Meressin. Keitėsi grupės ideologija ir stilius. Grupė niekada nevengė experimentų muzikoje, dėl ko kartais yra prieštaringai vertinama.

 

Netrukus broliai Gedas (bass guitar) ir Mindė (r. guitar / vocal) Zdanavičiai prisijungė prie Meressin. Tuo metu grupės stilius buvo apibūdinamas kaip Pagan/Heavy/Black/Rock'n'roll, trumpiau – Black'n'Roll, lyrika atliekama Lietuvių (kartais Žemaičių) kalba, atsirado Folk elementų. Meressin ideologijos kertinis akmuo tapo Pagonybė, kuri turi ypatingą reikšmę ir šiandieninėje grupės veikloje.
1999 m. įrašytas (live) ir išleistas singlas "Pasiutę Šunys" ("Dangus Prod." (MC))
2000 m. įrašomas pilnas albumas "Alkis". Šį albumą 2001m. išleido "Dangus Prod"(CD / MC)
2001 m. vasarą sukurtas pirmas Meressin video klipas "Ašmenys".
Tais pačiais metais Meressin paliko visi nariai. Liko tik grupės įkūrėjas Žydrius "Hidra".
2002 - 2006 buvo tamsiausi metai Meressin istorijoje. Grupė neoficialiai buvo iširusi, bet darbas visgi vyko, nors lėtai ir nesklandžiai. Meressin kartais pasirodydavo gyvai, padedama sesijinių muzikantų. Buvo paruošta medžiaga naujam albumui, bet ji nebuvo įrašyta dėl nepastovumo ir muzikantų kaitos. Galų gale dėl tam tikrų priežasčių grupės veikla buvo ilgam sustabdyta...

 

2007 Meressin veikla po truputį atnaujinama, atliekami ankstesnių albumų remasteriai. Albumą "The Baphomet's Call" CD formatu perleido "Inferna Profundus Rec." Nauja medžiaga taip pat ruošiama ir įrašinėjama.

 

2009m. pradžioje grupė visiškai atnaujinama, sudėtį papildė nauji nariai. Žydrius "Hidra" Augulis (vocal /guitar), Valdas Venclova (drums), Endrius Bričkus (guitar), Audrius Magžauskas (bass guitar), Vitalijus "Šovinys" Praspaliauskas (percussion) – šia sudėtimi atgaivinama grupė Meressin. Paruošiama koncertinė programa, o grupės sugryžimas įvyko "Kilkim Žaibu X" festivalio metu 2009.06.13

Dabartinį grupės stilių galima apibūdinti kaip "War Metal", lyrikoje vyrauja karinės temos, senūjų dievų ir karžygių įvaizdis. Viskas atliekama autentiška Žemaičių kalba.

 


  Sm